Webcontent-Anzeige Webcontent-Anzeige

Nadzór nad lasami prywatnymi

W zasięgu administracyjnym Nadleśnictwa Płock, lasy niepaństwowe zajmują ogólną powierzchnię 9557 ha, w tym na terenie: Starostwa Powiatowego w Sierpcu - 4723 ha, Starostwa Powiatowego w Płocku - 4300 ha, Starostwa Powiatowego w Płońsku (gm. Czerwińsk) - 396 ha, Miasta Płock - 138 ha.

      Na terenie Starostwa Powiatowego w Sierpcu oraz Starostwa Powiatowego w Płońsku, Starostowie powierzyli prowadzenie nadzoru nad lasami niepaństwowymi Nadleśnictwu Płock.
Wszelkie informacje dotyczące gospodarki leśnej w lasach niepaństwowych na terenie w/w starostw można uzyskać w siedzibie Nadleśnictwa Płock w pokoju nr 20, a także pod numerem telefonu:
024 262-77-74,
024 262-38-76,
wew. 120.

Pracownikiem odpowiedzialnym za doradztwo w zakresie zalesiania gruntów rolnych jest Pani Małgorzata Włoczkowska tel. (24) 262-77-74 wew. 120.

Informacje na temat nadzoru nad lasami niepaństwowymi położonymi na terenie Starostwa Powiatowego w Płocku, można uzyskać w siedzibie Starostwa w Wydziale Ochrony Środowiska, mieszczącej się w Płocku przy ul. Bielskiej 59.

Informację na temat nadzoru nad lasami niepaństwowymi położonymi na terenie Miasta Płocka, można uzyskać w siedzibie Urzędu Miasta Płocka w Wydziale Ochrony Środowiska.

Właściciele Lasów Niepaństwowych zobowiązani sa do prowadzenia gospodarki leśnej zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy o lasach  z dnia 28.09.1991 roku (Dz.U.05.45.435 z pózn. zm.).

  

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Wiata w leśnictwie brwilno

Wiata w leśnictwie brwilno

Na terenie leśnictwa Brwilno, przy leśniczówce została wybudowana drewniana wiata. Przy wiacie zostały ustawione tablice edukacyjne, oraz zorganizowano miejsce na ognisko.

Wiata wykorzystywana jest w działaniach edukacyjnych, turystycznych. W związku z małą odległością od Płocka cieszy się dużą popularnością. 

W celu organizacji zajęć edukacyjnych i innych spotkań integracyjnych - zobacz tutaj.

Obok wiaty został posadowiony obelisk, który upamiętnia polskich leśników poległych i pomordowanych za wolną i niepodległą Ojczyznę w patriotycznych zrywach powstańczych, dwóch wojnach światowych.  

Budowa wiaty współfinansowana była ze środków WFOŚiGW w Warszawie.