Surowiec do wszystkiego

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.

Skąd się bierze drewno

Zaspokojenie naszego zapotrzebowania na drewno i zapewnienie trwałości lasów nie są sprzecznymi interesami. Drewno w Polsce jest naturalnym bogactwem, które jest całkowicie odnawialne.

Zasady sprzedaży

Sale conditions of wood are specified by the regulation of Director – General of the Sate Forests.

Polski przebój

Polish products made of wood – furniture, window and door frames, yachts or paper and packages – these are real hits of the market.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Sesja Naukowo - Techniczna SITLiD

Sesja Naukowo - Techniczna SITLiD

"Kierunki rozwoju leśnictwa po 100 latach odzyskania przez Polskę niepodległości" były tematem konferencji która odbyła się w dniu 12 października 2018 roku w Ośrodkun Rekreacyjno - Szkoleniowym w Cierszewie/k Płocka.

Uczestnikom konferencji swoje referaty przedstawili:  

„Proekologiczne zmiany hodowli lasu jako elementu leśnictwa ekosystemowego” - dr inż. Janusz Szmyt - Kierownik Zakładu Techniki Hodowli Lasu – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu,

„Wpływ zmieniającego się środowiska na hodowlę lasu”- dr inż. Jan Ceitel – Zakład Techniki Hodowli Lasu – UP w Poznaniu, 

"Gospodarcza aktywność człowieka – jej wybrane aspekty w relacji do obecnego stanu Puszczy Białowieskiej” Czy działalność człowieka czyni Puszczę Białowieską „sztuczną”(?). - Marek Ksepko  -   Zastępca Dyrektora Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Białymstoku,

„Nadleśnictwo Płock dawniej i dziś”- Marek Włoczkowski – Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Płock, Przewodniczący Koła Zakładowego SITLiD.

    Po wręczeniu odznaczeń oraz dyskusji wszyscy uczestnicy udali się  do Leśnictwa Sikórz, gdzie posadzona została aleja lipowa, w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.