Web Content Display
Pomniki przyrody.
Pomniki przyrody to zwykle pojedyncze okazy przyrody ożywionej bądź nieożywionej. Najczęściej występującymi w lasach pomnikami przyrody są najstarsze i największe drzewa.
W granicach nadleśnictwa istnieje 27 pomników przyrody w tym: pojedyncze drzewa, grupy i aleje, które objęte są ochroną konserwatorską. Posiadają one duże walory przyrodnicze i krajobrazowe, często podnoszą walory estetyczne krajobrazu wiejskiego. Drzewa pomnikowe stanowią głównie dęby i lipy. Najcenniejszym pomnikiem przyrody jest orzech czarny w miejscowości Podgórze Parcele, gm. Mała Wieś oraz dwa zrośnięte buki w miejscowości Kobierniki gm. Stara Biała.
Asset Publisher
CERTYFIKATY
CERTYFIKATY
Informujemy, że w wyniku przeprowadzonego audytu gospodarki leśnej wg. zasad PEFC (w grudniu 2020 r.) firma Polskie Centrum Badań i Certyfikacji przyznała RDLP w Łodzi nowy certyfikat o numerze: PEFC FM/03/20/BS.
Certyfikat Potwierdza spełnienie wymagań Normy Krajowej PEFC – PEFC PL 1003:2012 v.2 „Zrównoważona gospodarka leśna – wymagania” w zakresie: „Trwałe i zrównoważone zagospodarowanie lasów na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi”, z okresem obowiązywania od 13.01.2021 r. do 12.01.2024 r.
Integralną częścią przyznanego certyfikatu jest załącznik z subcertyfikatami dla wszystkich 19 nadleśnictw łódzkiej Dyrekcji.
Subcertyfikat Nadleśnictwo Płock - nr PEFC FM/03/20/BS-10.
Dane dotyczące monitoringu gospodarki leśnej i lasów HCVF znajdują się w Planie Urządzenia Lasu Nadleśnictwa.
Szczegółowe informacje można uzyskać w nadleśnictwie.