Web Content Display Web Content Display

Ścieżka przyrodniczo-leśna w Sikorzu

Ścieżka przyrodniczo - leśna w Sikorzu.

Ścieżka powstała w 1998 roku na terenie leśnictwa Sikórz. Rozpoczyna swój bieg przy kościele w miejscowości Sikórz i biegnie ku rzece Skrwie. Na jej trasie znajdują się przystanki z barwnymi tablicami oraz miejsce na odpoczynek. W połowie trasy zlokalizowana jest obszerna wiata mogąca dać schronienie przed kaprysami pogody. 

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Uroczyste otwarcie drewnianego mostu w miejcowości Cierszewo.

Uroczyste otwarcie drewnianego mostu w miejcowości Cierszewo.

8 grudnia br. odbyło się uroczyste otwarcie drewnianego mostu w miejscowości Cierszewo, gm. Brudzeń Duży

 

W uroczystości uczestniczyli: przedstawiciele Nadleśnictwa Płock, przedstawiciele Urzędu Gminy w Brudzeniu Dużym, przedstawiciele II Pułku Inżynieryjnego  Wojska Polskiego z Inowrocławia, Samorządowcy oraz lokalni mieszkańcy.

To kolejna, wspólna inwestycja leśno – samorządowa na terenie  naszego nadleśnictwa.    

Całkowity koszt  opiewał na kwotę ponad 780 tyś. zł, w tym 200 tyś.  zł.  dofinansowały Lasy Państwowe w ramach Realizacji Inwestycji Wspólnych z Jednostkami Samorządu Terytorialnego.

Inwestorem wiodącym była Gmina Brudzeń Duży, natomiast wykonawcą drewnianego mostu  - II Pułk Inżynieryjny Wojska Polskiego z Inowrocławia.  

Nadleśnictwo Płock, planuje kontynuować dalszą współpracę z lokalnymi samorządami w realizacji  inwestycji z wykorzystaniem drewna, ponieważ w naszej pracy staramy się aby nasze działania były przydatne społeczeństwu.

Wybudowany drewniany most jest przykładem promocji i  wykorzystania drewna, jako surowca w pełni naturalnego i odnawialnego.

Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ jesteśmy…

DLA LASU, DLA LUDZI…