Widok zawartości stron Widok zawartości stron

ochrona lasu

Ochrona lasu, jako jedna z podstawowych dziedzin działalności gospodarczej w leśnictwie, ma na celu zabezpieczenie lasu przed szkodami wyrządzanymi przez czynniki abiotyczne (np. huragany, okiść, mróz, susze), biotyczne (np. owady fitofagiczne, grzyby pasożytnicze, zwierzynę) i antropogeniczne (np. pożary, skażenia powietrza, szkody górnicze).

        W ochronie lasu obowiązuje zasada profilaktycznego (zapobiegawczego) działania. Jest to całokształt działań i środków mających na celu zapobieganie procesom chorobowym oraz zwiększenie zdolności obronnej drzew w stosunku do szkodników i czynników chorobotwórczych.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

ogłoszenie o zamówieniu

ogłoszenie o zamówieniu

Przebudowa drogi leśnej nr 0089 ur. Obręb w L. Zglenice.

 

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Płock ogłasza zamówienie na roboty budowlane -pn. "Przebudowa drogi leśnej nr 0089 ur. Obręb w L. Zglenice".

 

Treść ogłoszenia oraz specyfikacja warunków zamówienia znajdują się: PLIKI DO POBRANIA.