Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomniki przyrody.

Pomniki przyrody to zwykle pojedyncze okazy przyrody ożywionej bądź nieożywionej. Najczęściej występującymi w lasach pomnikami przyrody są najstarsze i największe drzewa.

W granicach nadleśnictwa istnieje  27  pomników przyrody w tym:  pojedyncze drzewa, grupy i aleje,  które objęte są ochroną konserwatorską. Posiadają one duże walory przyrodnicze i krajobrazowe, często podnoszą walory estetyczne krajobrazu wiejskiego. Drzewa pomnikowe stanowią głównie dęby i lipy. Najcenniejszym pomnikiem przyrody jest orzech czarny w miejscowości Podgórze Parcele,  gm. Mała Wieś oraz  dwa zrośnięte buki w  miejscowości Kobierniki gm. Stara Biała.

 

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Ogłoszenie o zamiarze sprzedaży LOKALU MIESZKALNEGO – PUSTOSTANU

Ogłoszenie o zamiarze sprzedaży LOKALU MIESZKALNEGO – PUSTOSTANU

Na podstawie art. 40a ust. 9 ustawy o lasach z dnia 28 września 1991 roku (t.j. Dz.U. z 2023r. poz. 1356) Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Płock z siedzibą w Płocku ul. Bielska 24, 09-400 Płock, podaje do publicznej wiadomości informację o nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży

na rzecz pracowników i byłych pracowników Lasów Państwowych – lokalu mieszkalnego
(pustostanu), zatwierdzonego do sprzedaży przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w dniu 09.07.2024 r. i ogłoszonego w Biuletynie
Informacji Publicznej Lasów Państwowych pod adresem:  https://www.gov.pl/web/dglp/rok-2025

 

 

 


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Leśnych

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Leśnych

Obiektem utworzonym z myślą o edukacji przyrodniczo-leśnej jest Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Leśnych położony na terenie Leśnictwa Miszewo, w miejscowości Miszewo Murowane w gminie Bodzanów.

                      

Ośrodek ma na celu przywracanie naturze zwierząt kontuzjowanych, pokaleczonych, złapanych we wnyki kłusowników.

W roku 2004 na terenie Ośrodka oddano do użytku izbę edukacyjną oraz ścieżkę przyrodniczo-leśną. Obiekt ten w pełni dostosowany jest do prowadzenia zajęć dla osób niepełnosprawnych. Ośrodek powstał dzięki dotacji z WFOŚiGW w Warszawie.