Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Sprzątanie z leśnikami - 18.03.2022 rok.

Sprzątanie z leśnikami - 18.03.2022 rok.

W ramach akcji "Sprzątanie z leśnikami" wyposażeni w rękawiczki i worki na odpady, ruszyliśmy dziś posprzątać brwileńskie lasy.

W ciągu kilku godzin udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów śmieci - od jednorazowych opakowań, szklanych butelek, po różnego typu odpady...
 
Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w dzisiejszej akcji za pomoc w sprzątaniu, zaangażowanie i wspaniałą atmosferę.
 
Zachęcamy do małych, własnych akcji sprzątania przez cały rok. Wystarczy na spacer do lasu zabrać ze sobą woreczek na odpady i wynieść z lasu to, co nie powinno się w nim nigdy znaleźć. Niech będzie to chociaż jedna butelka w czasie jednego spaceru a z pewnością będzie czyściej, bezpieczniej i piękniej.
 
Przypominamy, że śmieci pozostawione w lesie nie tylko szpecą krajobraz, ale stanowią też zagrożenie dla zwierząt, roślin i gleby, mogą też przyczynić się do wybuchu pożaru.